< Попередня новина


ОХОРОНА ПРАЦІ. ФОРМАЛЬНІСТЬ ЧИ ЖИТТЄВА НЕОБХІДНІСТЬ?

  • Автор:  Провідний інженер з охорони праці Степан Гаджега
  • 28.04.2020 12:16 давність новини: 5 р.
  • Категорія: Загальні новини

28 КВІТНЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ

 

 У 1919 році, коли була створена Міжнародна організація праці, питання техніки безпеки та охорони праці стояли надзвичайно гостро. Експлуатація дітей, недотримання елементарних умов роботи для робітників, висока смертність на виробництві зумовили у багатьох країнах суспільну й економічну кризу, яка досягла свого піку наприкінці 20 х років минулого століття.  Знадобилося ще чимало часу, щоб принаймні в США й європейських країнах усвідомили – повинен існувати соціальний діалог між працівниками, роботодавцями і державою. В Україні День охорони праці почали офіційно відзначати відповідно до указу Президента України № 685/2006 від 18.08.2006.

 

Кожного року День охорони праці супроводжується певним девізом. У 2020 році тему дня визначило саме життя. Звучить вона так «Зупинимо пандемію: безпека і здоровя на роботі можуть врятувати життя».

 

У лісовій сфері безпека умов праці вимагає особливої уваги. Це стосується  всіх без винятку ділянок роботи – лісокористування, догляду за лісом, створення  біотехнічних споруд, боротьби з браконьєрством. Минулого року директор ДП «Виноградівське лісове господарство» Василь Агій, вітаючи колег з Днем лісівника, сказав здавалося б гучну, але дуже справедливу фразу – працівники лісу кожного дня,  ризикують життям, виконуючи свої професійні обов’язки. І це правда, це є будні лісівників.

У зв’язку з пандемією  Урядом запроваджено карантинні обмеження. У багатьох випадках вони збігаються з вимогами безпеки під час роботи лісорубів, вальщиків лісу та представників інших спеціальностей – наприклад, дотримання безпечної дистанції, дотримання гігієнічних вимог у роботі.

        Умови безпеки праці передбачають щоденний інструктаж для певних видів діяльності, щорічні курси для працівників, підтверджені відповідними посвідченнями. Мало того держпідприємство зобов’язане вимагати всіх підтверджуючих документів від підрядників, які зайняті на  лісокористуванні і зобов’язані негайно припиняти їх діяльність.

Охорона праці, дотримання умов і безпеки праці прописані й чітко дотримуються в колективному договорі ДП «Виноградівське лісове господарство». Зокрема, у світлі  COVID 19 актуальними є пункти про обов’язкове проведення медогляду працівника, забезпечення за рахунок коштів підприємства прання,
хімчистки, відновлення і ремонт спецодягу та інших засобів
індивідуального захисту, утримання побутових приміщень відповідно до санітарних норм і правил гігієни. Всього у договорі є 37 пунктів, які безпосередньо стосуються безпеки праці.

Ці ретельні «формальності» дають свої наслідки – на підприємстві і в поточному році, і в попередні роки не зафіксовано жодного випадку пов’язаного з травмами і нещасними випадками.

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці бажаю всім лісівниками міцного здоровя, достатку й миру у ваших  родинах. Бережіть себе. Адже береженого і Бог береже.